1. Home
  2. Afghanistan News
  3. مسدود بودن برخی از جاده‌ها و چهارراهی‌ها در شهر کابل

مسدود بودن برخی از جاده‌ها و چهارراهی‌ها در شهر کابل

مسدود بودن برخی از جاده‌ها و چهارراهی‌ها در شهر کابل
30
0

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شماری از باشندگان کابل و کاربران شبکه‌های اجتماعی، صبح امروز (چهارشنبه ۱ جوزا) از مسدود بودن برخی از جاده‌ها و چهارراهی‌ها در شهر کابل خبر داده و گفته‌اند که در مسیر راه‌شان با راه‌بندان مواجه شده‌اند.

به گزارش شبکه هستی، این کاربران همچنان گفته‌اند که حضور افراد و موترهای نظامی را بیشتر از هر وقت دیگر در چهارراهی‌های منتهی به ریاست‌ جمهوری دیده‌اند که برای بستن راه‌ها آمادگی می‌گرفتند.

برخی از کاربران نیز گفته‌اند که از سوی نیروهای امنیتی با خشونت مواجه شده‌اند. شماری هم گفته‌اند در زمانی که باید به دفتر کارشان حاضر می‌شدند، به دلیل راه‌بندان نتوانسته‌اند سر وقت حاضر شوند.

در همین حال، فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پولیس کابل حضور افراد و موترهای نظامی را در ساعات اول صبح امروز چهارشنبه در چهارراهی‌های شهر تایید کرده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

این در حالی است که اخیراً یازده نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرده‌اند که دوره‌ی کاری رییس‌ جمهور اشرف غنی به تاریخ اول جوزا پایان می‌یابد. این نامزدان همچنان گفته‌اند که کوشش می‌کنند از راه‌های قانونی رییس‌ جمهور غنی را به کناره‌گیری از قدرت راضی کنند، اما در صورتی که از این طریق به نتیجه نرسند، دست به حرکت‌های مدنی خواهند زد.

با این حال، برخی آگاهان امور می‌گویند که نظامی شدن وضعیت کابل، نوعی فوبیای ارگ از کودتا است نه تظاهرات.

پیش از این، رییس جمهور غنی و ماموران ارگ طرح حکومت سرپرست را که از سوی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است، کودتا علیه ارگ تفسیر کرده‌اند.

با این همه، معلوم نیست که نظامی شدن شهر کابل می‌تواند جلو تظاهرات را بگیرد یا نامزدان روی خواست شان پافشاری بیشتر خواهند کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(30)

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *